Wymiana płyty głównej w laptopie lub komputerze PC

wymiana płyty głównej w komputerze


Potrzebujesz wymiany lub montażu nowej płyty głównej?

Jeśli potrzebujesz wymiany płyty w wyniku usterki lub po prostu modernizujesz sprzęt zapraszamy do naszego serwisu komputerowego w Krakowie. Chętnie pomożemy w wyborze, zamówieniu oraz wymianie płyty głównej.

Zdarza się, że uszkodzenia płyty głównej w komputerze, laptopie lub tablecie są zbyt poważne, aby można było ją skutecznie naprawić. Tym bardziej biorąc długookresową skuteczność takich napraw. W takiej sytuacji zachodzi konieczność wymiany płyty głównej na nową. W przypadku komputerów stacjonarnych wybór nowych (oraz używanych) płyt głównych jest bardzo szeroki. Natomiast w przypadku płyt głównych do laptopów i tabletów wybór niestety jest ograniczony jedynie do płyt używanych (lub ewentualnie płyt refurbished tj. odnawianych).

Posiadamy wielu sprawdzonych dostawców płyt głównych i chętnie zaproponujemy najlepsze z nich. Jako serwis komputerowy testujemy każdą montowaną przez nas płytę główną pod kątem potencjalnych usterek. Dotyczy to tak płyt nowych, jak również używanych.


W przypadku konieczności wymiany płyty głównej serdecznie zapraszamy do naszego serwisu komputerowego w Krakowie. Po bezpłatnej diagnostyce wycenimy, zamówimy i wymienimy płytę główną w Twoim komputerze. Zapraszamy także w przypadku modernizacji sprzętu. Chętnie doradzimy najlepsze i najtańsze rozwiązania.

Zalety wymiany płyty głównej w naszym serwisie

Zawsze staramy się, aby opcje naprawy proponowane przez nas były z jak największą korzyścią dla klienta. Dlatego też nie zarabiamy na częściach i zawsze możemy zaproponować tylko takie płyty główne, które sami zamontowalibyśmy we własnych prywatnych komputerach.

 • Korzystamy jedynie z oferty najlepszych dostawców płyt głównych
 • Szeroki wybór dostępnych płyt głównych (także z zagranicy)
 • Testujemy wszystkie montowane przez nas w komputerach płyty główne
 • Zawsze udzielamy gwarancji na wykonaną przez nas wymianę płyty

Opis wymiany płyty głównej

Usługa wymiany płyty głównej polega przede wszystkim na właściwym wyborze, zamówieniu oraz dokładnym przetestowaniu zamówionej części przed montażem. Należy także zadbać o pełną kompatybilność płyty głównej z pozostałymi podzespołami komputera lub laptopa. Dopiero wtedy następuje właściwa wymiana części.

W trakcie wymiany płyty głównej wykonujemy następujące czynności:

 1. Sprawdzenie dostępności płyt głównych na rynku
 2. Zamówienie właściwej i kompatybilnej płyty głównej
 3. Diagnostyka płyty pod kątem ukrytych usterek (ślady innych napraw lub zalania, etc.)
 4. Montaż płyty głównej w obudowie komputera, laptopa lub tabletu
 5. Wykonanie ew. niezbędnych poprawek (tj. aktualizacja BIOSu, czyszczenie, etc.)
 6. Wykonanie sprawdzających testów elektronicznych płyty głównej po wymianie
 7. Instalacja niezbędnych sterowników płyty głównej w systemie operacyjnym
 8. Testy płyty głównej pod obciążeniem
 9. Przygotowanie sprzętu do wydania po naprawie
Serwisujemy laptopy, komputery PC i tablety wszystkich marek