Wymiana zasilacza w komputerze

wymiana zasilacza w komputerze


Komputer się nie uruchamia lub się wyłącza podczas pracy?

Mogą to być objawy uszkodzenia zasilacza w komputerze. Zapraszamy do naszego serwisu, gdzie chętnie przeprowadzimy bezpłatną diaganostykę i w razie potrzeby wymienimy zasilacz na nowy.

Zasilacz w komputerze pełni jedno z najważniejszych zadań. Nie tylko zasila, ale także przede wszystkim zabezpiecza komputer. Od kondycji oraz jakości zasilacza zależy, w dużej mierze, bezawaryjność naszego komputera. Najbardziej popularnym standardem są zasilacze ATX, a oprócz nich występują także zasilacze SFX oraz TFX. Popularnymi producentami zasilaczy są firmy Corsair, Chieftec, Be Quiet, Thermaltake, Seasonic, SilentiumPC oraz inne.


Posiadamy w ofercie naszych dostawców zasilacze wszystkich producentów. Bardzo chętnie doradzimy w wyborze najlepszego zasilacza dla Twojego komputera. W naszym serwisie oferujemy produkty jedynie sprawdzonych przez nas marek.

Przyczyny uszkodzenia zasilacza w komputerze

Głównymi przyczynami uszkodzenia zasilacza są problemy w sieci elektrycznej, uszkodzenia innych podzespołów w komputerze oraz niskiej jakości zasilacze. Nie powinno się lekceważyć żadnych problemów z zasilaniem komputera, ponieważ w dłuższym okresie mogą one łatwo doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń innych części. Po pojawieniu się jakichkolwiek objawów związanych z zasilaniem warto zasięgnąć porady serwisu.

Objawy uszkodzenia zasilacza

Podstawowymi objawami uszkodzenia zasilacza są przede wszystkim brak reakcji komputera na próby uruchomienia lub wyłączanie się podczas pracy. Mogą wystąpić także inne nietypowe oznaki, których także nie powinno się bagatelizować. Obok typowych problemów mogą także wystąpić problemy z głośną pracą zużytego wentylatora w zasilaczu.

Najczęstsze objawy, jakie towarzyszą uszkodzeniu zasilacza w komputerze to:

 • komputer się nie uruchamia
 • komputer wyłącza się podczas pracy
 • dźwięki dobiegające z okolic zasilacza
 • wentylator zasilacza głośno pracuje
 • zapach spalenizny w okolicy zasilacza
 • komputer po obciążeniu resetuje się lub zawiesza
 • zasilacz robi się bardzo gorący

Opis wymiany zasilacza w komputerze

W przypadku podejrzenia uszkodzenia zasilacza usługa polega na wykonaniu dokładnej diagnostyki układu zasilania w komputerze oraz diagnozie samego zasilacza. Następnie według decyzji klienta wybierany oraz montowany jest nowy zasilacz. Po montażu w komputerze wykonywane są dodatkowe testy, które ustalają czy w komputerze nie doszło do innych uszkodzeń z winy wadliwego zasilacza.

W trakcie usługi wymiany zasilacza wykonujemy następujące czynności:

 1. Dokładne testy zasilania w komputerze
 2. Diagnostyka zasilacza
 3. Wymontowanie uszkodzonego zasilacza
 4. Zamówienie nowego zasilacza
 5. Montaż nowego zasilacza w obudowie komputera
 6. Wykonanie dodatkowych testów zasilania pod obciążeniem
 7. Montaż komputera i przygotowanie urządzenia do wydania
Serwisujemy laptopy, komputery PC i tablety wszystkich marek