Wymiana matrycy i ekranu w laptopie lub tablecie

uszkodzona matryca


Rozbita matryca, brak obrazu lub paski na ekranie?

Jeśli ekran Twojego laptopa lub tabletu przestał działać prawidłowo to zapraszamy do naszego serwisu, gdzie sprawnie i szybko zdiagnozujemy problem i w razie potrzeby wycenimy, zamówimy i wymienimy matrycę na nową.

Ekran to jeden z istotniejszych elementów każdego sprzętu mobilnego. Uszkodzenie matrycy sprawia, że niestety nasz laptop lub tablet stają się praktycznie bezużyteczne. Matrycę można uszkodzić na wiele sposobów. Zwykle do naszego serwisu trafiają rozbite matryce, ale nie są to jedyne przypadki. Uszkodzenie może także spowodować wadliwy inwerter lub taśma matrycy. Czasami zdarza się też, że przyczyną uszkodzenia matrycy mogą być elementy elektroniczne ścieżek LVDS lub eDP na płycie głównej.


Zasadniczo przycznami usterek matrycy są zwykle uszkodzenie mechaniczne takie jak upadek laptopa lub uderzenie. Ale może to być także zalanie. Sporadycznie zdarzają się również ubytki elektroniki lub taśmy oraz gniazda matrycy.


Od lat korzystamy tylko z usług sprawdzonych sprzedawców i w ofercie posiadamy większość matryc wiodących producentów takich jak: Samsung, LG, Innolux, BOE, AU Optronics, Chimei i innych. W razie potrzeby zawsze chętnie doradzimy w kwestii wyboru odpowiedniej matrycy.

Objawy problemów z matrycą

Usterki matrycy raczej nie da się przeoczyć i zazwyczaj widać ją gołym okiem. Najczęściej są one rozbite lub uszkodzone mechanicznie. Częstym objawem jest też brak obrazu lub artefakty na ekranie. W razie wątpliwości zawsze można bezpłatnie zasięgnąć porady naszego serwisu.

Najczęstsze objawy jakie towarzyszą uszkodzeniu matrycy to:

 • rozbita lub uszkodzona powierzchnia matrycy
 • ślady zalania na powierzchni matrycy
 • brak obrazu na ekranie
 • wyświetlają się paski na ekranie
 • brak podświetlenia matrycy
 • obraz na ekranie mruga lub jest zniekształcony
 • matryca nie wyświetla kolorów

Opis wymiany matrycy w laptopie lub tablecie

Jako, że na rynku jest wiele rodzajów matryc w naszym serwisie najpierw odpowiednio dobieramy matrycę dla Twojego urządzenia. Sama wymiana nie jest skomplikowana, ale czasami sam demontaż laptopa lub tabletu może przysporzyć sporych problemów.

W trakcie naprawy wykonujemy następujące czynności:

 1. Diagnostyka usterki matrycy
 2. Wycena oraz zamówienie odpowiedniej matrycy
 3. Rozebranie laptopa lub tabletu
 4. Wymiana matrycy na nową lub jej naprawa
 5. Wykonanie testów matrycy oraz podświetlenia
 6. Montaż laptopa lub tabletu
 7. Przygotowanie urządzenia do wydania



Serwisujemy laptopy, komputery PC i tablety wszystkich marek