Wymiana obudowy w laptopie - Montaż klapy, ramki i palmrestu

wymiana obudowy w laptopie


Uszkodzona obudowa, palmrest lub klapa w laptopie?

W naszym serwisie posiadamy w ofercie duży wybór części zamiennych do laptopów wszystkich producentów. Bezpłatnie wycenimy, zamówimy i wymienimy uszkodzoną obudowę. Zapraszamy do naszego serwisu w Krakowie.

Najczęściej uszkodzeniom w laptopie ulegają obudowa dolna (kadłubek), obudowa górna (palmrest), klapa matrycy oraz ramka. Szczególnie ważne jest, aby reagować w przypadku zaobserwowania dowolnego nietypowego zachowania się elementów nośnych w obudowie laptopa. W tym wypadku tych, do których montowane są zawiasy (tj. klapy oraz obudowy dolnej i palmrestu).


Obudowa w laptopie jest szczególnie istotną częścią komputera ze względu na fakt, że jest to komputer przenośny i każde uszkodzenie obudowy powoduje utratę tej funkcji. Naprawa tego typu uszkodzeń polega przede wszystkim na wymianie obudowy laptopa i jej elementów na nowe. Przy mniejszych uszkodzeniach można też zastosować klejenie lub wzmocnienie elementu obudowy.


Jeśli dojdzie już do uszkodzenia elementów nośnych obudowy mogą pojawić się także dodatkowe problemy z zawiasami, taśmą matrycy, gniazdem zasilania lub przewodami wifi. Uszkodzona obudowa może także doprowadzić do uszkodzenia płyty głównej lub matrycy. Dlatego bardzo ważne jest, aby nie zwlekać zbyt długo z podjęciem decyzji o wymianie lub naprawie obudowy w swoim laptopie.


W przypadku wymiany obudowy w naszym serwisie korzystamy tylko z oferty sprawdzonych sprzedawców. Posiadamy duży wybór zamienników oraz części oryginalnych. W przypadku problemów zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem komputerowym.

Objawy uszkodzenia obudowy w laptopie

Najczęstszą przyczyną uszkodzeń obudowy w laptopie są uderzenia i upadki. Zdarza się jednak, że odpowiedzialna za przedwczesną awarię jest też delikatna konstrukcja samego laptopa (tak jest między innymi w sporej części laptopów marki Lenovo i Dell).

Najczęstsze objawy jakie towarzyszą uszkodzeniu obudowy to:

 • obudowa laptopa się rozchodzi na łączeniu
 • dźwięki obudowy przy otwieraniu laptopa
 • luz podczas poruszania klapą matrycy
 • po uszkodzeniu obudowy laptop nie ładuje baterii
 • znika zasięg sieci wifi przy widocznym uszkodzeniu w klapie
 • przy naciskaniu lub poruszaniu klapą obraz na matrycy mruga
 • brak obrazu po uszkodzeniu obudowy
 • pęknięta klapa lub ramka w laptopie
 • palmrest obudowy odchodzi od kadłubka przy otwieraniu

Opis wymiany obudowy (lub naprawy obudowy) w laptopie

Wymiana obudowy polega przede wszystkim na dobraniu odpowiedniej części do konkretnego modelu laptopa i jej prawidłowym montażu. Często wymiana obudowy nie jest konieczna i można zastosować inne formy naprawy tj. klejenie lub wzmocnienie elementów.

W trakcie naprawy wykonujemy następujące czynności:

 1. Wstępna diagnoza uszkodzonej obudowy
 2. Demontaż obudowy laptopa
 3. Ocena sposobu naprawy uszkodzenia
 4. Naprawa obudowy w laptopie (tj. klejenie, wzmocnienie lub wymiana)
 5. Montaż i wymiana obudowy (kadłubka, palmrestu, klapy, ramki, itd.)
 6. Wykonanie innych zleconych napraw w obudowie (tj. wymiany zawiasów, taśm, itd.)
 7. Montaż laptopa i sprawdzenie poprawności wykonanej naprawy
 8. Przygotowanie urządzenia do wydania
Serwisujemy laptopy, komputery PC i tablety wszystkich marek