Wymiana obudowy w laptopie (Montaż klapy, ramki, kadłubka i palmrestu)

wymiana obudowy w laptopie


Uszkodzona obudowa, palmrest lub klapa matrycy?

W naszym serwisie posiadamy w ofercie duży wybór części zamiennych do laptopów wszystkich producentów. Bezpłatnie wycenimy, zamówimy i wymienimy uszkodzoną obudowę. Zapraszamy do naszego serwisu w Krakowie.

Obudowa w laptopie jest szczególnie istotną częścią komputera ze względu na fakt, że jest to sprzęt przenośny i każde uszkodzenie jej elementów powoduje utratę tej funkcji. Naprawa tego typu uszkodzeń polega przede wszystkim na wymianie elementów na nowe. Czasami przy mniejszych uszkodzeniach można też zastosować klejenie lub wzmocnienie elementu.


Najczęściej uszkodzeniom w laptopie ulegają obudowa dolna, obudowa górna (tj. palmrest), klapa matrycy oraz ramka. Szczególnie ważne jest, aby reagować w przypadku zaobserwowania nietypowego zachowania się elementów nośnych obudowy, czyli tych, do których montowane są zawiasy. Uszkodzenie tych elementów może spowodować pojawienie się kolejnych usterek.


Jeśli dojdzie już do uszkodzenia elementów nośnych obudowy mogą pojawić się także dodatkowe problemy z zawiasami, przerwanymi taśmami matrycy, gniazda zasilania lub wifi. Zdarza się także, że zerwane z mocowań zawiasy uszkadzają elementy płyty głównej.


W przypadku wymiany obudowy w naszym serwisie korzystamy tylko z oferty sprawdzonych sprzedawców. Posiadamy duży wybór zamienników oraz części oryginalnych. W przypadku problemów zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem komputerowym.

Objawy uszkodzenia obudowy w laptopie

Najczęstszą przyczyną uszkodzeń obudowy w laptopie są uderzenia i upadki. Zdarza się jednak, że odpowiedzialna za przedwczesną awarię jest też delikatna konstrukcja samego laptopa (tak jest między innymi w sporej części laptopów marki Lenovo i Dell).

Najczęstsze objawy jakie towarzyszą uszkodzeniu obudowy to:

 • brak możliwości otworzenia laptopa
 • trzaski obudowy przy otwieraniu laptopa
 • laptop nie ładuje baterii po uszkodzeniu obudowy
 • znika zasięg sieci wifi
 • obraz na matrycy mruga po uszkodzeniu obudowy
 • brak obrazu po uszkodzeniu obudowy
 • pęknięta klapa lub ramka w laptopie
 • odstający palmrest obudowy przy otwieraniu klapy

Opis wymiany lub naprawy obudowy w laptopie

Wymiana obudowy polega przede wszystkim na dobraniu odpowiedniej części do konkretnego modelu laptopa i jej prawidłowym montażu. Często wymiana obudowy nie jest konieczna i można zastosować inne formy naprawy tj. klejenie lub wzmocnienie elementów.

W trakcie naprawy wykonujemy następujące czynności:

 1. Wstępna diagnoza usterki
 2. Demontaż obudowy laptopa
 3. Ocena sposobu naprawy uszkodzenia
 4. Naprawa uszkodzenia obudowy w laptopie:

  • Wymiana i montaż nowej części obudowy (kadłubka, palmrestu, klapy, etc.)
  • Klejenie uszkodzonych mocowań elementów obudowy
  • Wzmocnienie uszkodzonych elementów obudowy

 5. Wykonanie innych napraw (wymiany zawiasów, taśm, etc.)
 6. Montaż laptopa i sprawdzenie poprawności naprawy
 7. Przygotowanie urządzenia do wydaniaSerwisujemy laptopy, komputery PC i tablety wszystkich marek